| Cutting Width | Unlimited |
|---|---|
| Material | High Speed Steel |
| LCD | With Parts Counter Capacity |
| Cutting Length | 460 Mm |
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | 330mm |
| MOQ | 1 Set |
| System | Hand Push |
| Cutting Speed | Manual |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| PCB Material | FR4, MCPCB |
| Cutting Precision | 0.01mm |
| Working Area | 320*320mm, Could Be Customized |
| Spindle | Morning Star |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Weight (Kg) | 55 |
| Min. Order | 1 |
| Product Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Brand Name | ChuangWei |
| Condition | New |
| PCB Max Size | 650*450mm(Could Be Customized Made) |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| PCB Material | FPC,FR4 |
|---|---|
| PCB Size | 350*350mm(max) |
| Spindle | KAVO |
| Size | 1000*1200*1533mm |
| Weight | 1900kgs |
| Color | White |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.4-6mm |
| PCB Material | FPC, FR4 |
| PCB Size | 350*350mm(max) |
| Weight | 1900kgs |
| Machine Weight | 650kgs |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.6-3.0mm |
| Power | 220/110V |
| PCB Material | FR1, FR4, MCPCB |
| Spindle | KAVO |
| Voltage | AC 220V± 10% 50Hz |
|---|---|
| Spindle | KAVO |
| Power(W) | 4.2KW |
| Routing Speed | 2s Per Point |
| PCB Size | 450*450mm(could Be Customized Made) |
| Color | White |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.4-6mm |
| PCB Material | FPC, FR4 |
| PCB Size | 350*350mm(max) |
| Spindle | KAVO |