| Cutting Accurancy | ± 0.1mm |
|---|---|
| Re-orientation Accuracy : | ± 0.01mm |
| X、Y、Z Way Of Actuation | AC Servomotors |
| Size Of Upper Precipitron: | 500×500×1000mm |
| Dust Collection Method : | Lower Dust Collection |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Lead Time | 1 Day After Payment Receipt |
| Platform Size | 500*270mm |
| Thickness | -3.5mm |
| Name | Manual PCB Separator |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| PCB Size | 320*320mm(standard) |
| Cutting Precision | 0.01mm |
| Operation System | Win 7 |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |
| PCB Size | 450*350( Any Size Customize ) |
|---|---|
| Spindle | KAVO |
| Power | 220/110V |
| Vacuum Cleaner | 3.5KW |
| Working Table | 2 |
| Shpping Way | FOB / EXW |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Material | High Speed Steel |
| Use | Cutting Fr4 ,PCBA, Led Alum Board,etc |
| System | Automatic Type |
| Warranty | 12 Month Free Of Charge |
|---|---|
| Temp• PCB Thickness | 0.5-3.0mm |
| Cutting Area | 450*350mm |
| Router Bit Diameter | 0.8 ~ 2.0 Mm |
| Bit Change | Manual |
| Input Voltage | 110/220 V |
|---|---|
| Routing Speed | 200-480°C |
| Frequency | 50-60 HZ |
| Melting Capacity | 2.2 Kg |
| Rated Power | 300W |
| Voltage | AC 220V± 10% 50Hz |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Cutting Precision | 0.01mm |
| Warranty | 1 Year |
| Max PCB Size | 650*500mm(Customized) |