| Name | PCB Routing Machine |
|---|---|
| PCB Thickness | 3.0mm |
| Color | White |
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Blade Type | Linear |
|---|---|
| Thickness | 0.3-3.5mm |
| Name | PCB Singulation Machine |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
| Delivery Time | 1 Week |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Vacuum Cleaner | Yes |
| Routing Bit Checking | Yes |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Weight | 650kgs |
| Name | PCB Routing Machine |
|---|---|
| PCB Thickness | 3.0mm |
| Color | White |
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Name | PCB Routing Machine |
|---|---|
| PCB Thickness | 3.0mm |
| Color | White |
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| PCB | FR1, FR4, CEM |
|---|---|
| Thickness | 0.5-3.5mm |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Machine Weight | 600kgs |
| Spindle | KAVO |
| Name | Laser PCB Separator |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| Name | PCB Laser Cutting Machine |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Laser | 355nm |
| Color | White |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.4-6mm |
| PCB Material | FPC, FR4 |
| PCB Size | 350*350mm(max) |
| Size | 1000*1200*1533mm |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.6-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Blade | Linear And Circular Blades |
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |