| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Blades Shape | Circle Blade |
| Material | High Speed Steel Imports From Japan |
| Shipping Way | FOB / EXW (Made According To Customer's Requirement) |
| Warranty | Free For One Year |
| Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Blades Shape | Circle Blade |
| Material | High Speed Steel Imports From Japan |
| Shipping Way | FOB / EXW (Made According To Customer's Requirement) |
| Warranty | Free For One Year |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Voltage | 110-220V |
| Max PCB Length | 200mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Operating System | Windows7 |
|---|---|
| Human-Computer Operation And Data Storage | Industrial Computer |
| Laser | 10-17W |
| Material | Stainless Steel |
| Processed Product Size | 330*330mm/330*670 |
| Blade Length | 330mm |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Moving | Hand Push |
| Cutting Accuracy | ±0.5mm |
| Cutting Type | V Groove |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |
| Accessories | L T Blades |
|---|---|
| Accuracy | ±0.03mm |
| Blade Angle | Cutomized |
| Blade Diameter | 125mm |
| Boards Type | V Groove |
| Accessories | L T Blades |
|---|---|
| Accuracy | ±0.03mm |
| Blade Angle | Cutomized |
| Blade Diameter | 125mm |
| Boards Type | V Groove |