| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Voltage | 110-220V |
| Max PCB Length | 200mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| Voltage | 110-220V |
| Max PCB Length | 200mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Name | PCB Routing Machine |
|---|---|
| PCB Thickness | 3.0mm |
| Color | White |
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Name | PCB Routing Machine |
|---|---|
| PCB Thickness | 3.0mm |
| Color | White |
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Blades Type | Linear Blades |
| Cutting Length | 330mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Delievery Time | Within 5 Work Day |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| PCB Cutting Length | 270 |
| Cutting Thickness | 0.3~3.5 |
| Size | 570*210*400 |
| Weight | 130 |
| System | Automatic Type |
|---|---|
| Warranty | Free For 1 Year |
| Delievery Time | Within 3 Days After Receive The Payment |
| Name | Pcb Separator With Convey Feeding Cutter |
| MOQ | 1 Set |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |
| Name | PCB Separator |
|---|---|
| Cutting Type | Manual |
| Thickness | 0.6-3.5mm |
| Boards Type | V Groove |
| Warranty | 1 Year |
| Cutting Length | 460mm |
|---|---|
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| MOQ | 1 Set |
| Warranty | Free For One Year |
| Type | Manual Type |