| Blade Length | 330mm |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Moving | Hand Push |
| Cutting Accuracy | ±0.5mm |
| Cutting Type | V Groove |
| Product Name | PCB Depanelizer |
|---|---|
| Brand Name | ChuangWei |
| Condition | New |
| PCB Max Size | 650*450mm(Could Be Customized Made) |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Color | White |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.4-6mm |
| Spindle | KAVO |
| Size | 1000*1200*1533mm |
| Weight | 1900kgs |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Depaneling Thickness | 0.6-3.5mm |
| Depaneling Length | 460mm(customize) |
| Blade | Linear And Circular Blades |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
|---|---|
| Size (mm) | 400*780*480 |
| Weight (Kg) | 55 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Guarantee (Year) | 1 |
| Max PCB | 600*450mm |
|---|---|
| Outer Size | 1480mm*1360mm*1412 Mm |
| Weight | 1500kgs |
| Laser Source | Optowave |
| Name | Laser PCB Separator |
| Laser Wavelength | 355nm |
|---|---|
| Positioning Precision | ±2μm |
| Repetition Precision | ±1μm |
| Laser Scanning Speed | 2500mm/s (max) |
| Power | 220V 380v |
| Model | SMTfly-1M |
|---|---|
| Weight (Kg) | 55 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |