| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Model | CWV-1A460 |
|---|---|
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Power Supply | 110/220 V |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
| Blade Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Color | White |
| Components Height | 70mm |
| Cutting Tolerance | ±0.1mm |
| Hook Blade | Hooked Cutter |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Type | Laser Cutting |
|---|---|
| Laser Power | 10W |
| Color | White |
| Warranty | 1 Year |
| Advantage | Oversea Installation And Training Is Available |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Packaging Detail | Plywoodcase |
| Delivery Detail | Within 3 Days After Confirm The Payment |
| Warranty | Free For 1 Year |
| Supply Ability | 80 Sets/ Month |
| PCB Thickness | 0.4-6mm |
|---|---|
| PCB Material | FPC, FR4 |
| PCB Size | 350*350mm(max) |
| Size | 1000*1200*1533mm |
| Weight | 1900kgs |