| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Number Of Blades | 3-9 Sets (customized ) |
| Cutting Length | Unlimited |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | Option |
| Name | PCB Router |
|---|---|
| Color | White |
| Brand Name | ChuangWei |
| Cut PCB Speed | 300mm/s Or 500mm/s |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Aplication | LED Panel , Fiberboard , Aluminum Substrate , Copper Substrate , FR4 , Glass Fiber Board . |
|---|---|
| Material For The Balde | High Speed Steel |
| Blade Type | Linear Blade |
| Product Name | PCB Separator Machine For Metal Board With Linear Blade |
| Advantage | With Less Strees |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Max PCB Cutting Length | 460 Mm |
| Certificate | CE |
| Shipping Way | Option |
| Warranty | Free For One Year |
| Name | Multi Blades V-cut PCB Separator For LED |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Name | PCB Router |
|---|---|
| Color | White |
| Brand Name | ChuangWei |
| Cut PCB Speed | 300mm/s Or 500mm/s |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Shipping Way | EXW / FOB |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Cutting Length | Unlimited |
| Separation Thickness | 0.8-3.0mm |
| Material | High Speed Steel |
| V-groove Residual Thickness Accuracy | ±2mil |
|---|---|
| Working Platform | Max:1550mm*630mm |
| Thickness | Manual |
| Positioning Dowel | Dia:2MM(7PCS) |
| Blade Thickness | 2mm |
| Machine Weight | 40kg |
|---|---|
| Packaging Detail | Plywooden Case |
| Delivery Detail | Within 3 Days |
| Warranty | 1 Year |
| Material | High Speed Steel |
| Cutting Length | 460 / 600 /1200 Mm |
|---|---|
| Material | High Speed Steel |
| Blades Type | One Circcle Blade And One Linear Blade |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | FOB / EXW |