| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Color | White |
|---|---|
| Cutting Capacity | No Limit |
| Blades | 3 Sets |
| Driving | Motor |
| PCB Thickness | 0.8-3.5mm |
| Color | White |
|---|---|
| Function | Cutting All FR4 & Aluminium Boards |
| Driving | Penumatic |
| Adavantage | No Stress |
| Certification | CE |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Number Of Blades | 3-9 Sets (customized ) |
| Cutting Length | Unlimited |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | Option |
| Model | CWVC-3S |
|---|---|
| Max PCB Length | Unlimited |
| Working Speed | 0 To 400mm/s |
| Machine Weight | 40kg |
| Voltage | 200VAC |
| Model | CWVC-3S |
|---|---|
| Max PCB Length | Unlimited |
| PCB Thickness | 0.8 To 3.5 Mm |
| Working Speed | 0 To 400mm/s |
| Voltage | 200VAC |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Working Area | 450*350mm |
| Spindle | KAVO |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Name | PCB Router Depanelizer |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Blade | Linear |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Cutting Capacity | Unlimit |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Blade Number | Nine Pcs |
|---|---|
| Blades Material | High Speed Steel |
| Warranty | One Year Without Charge |
| Type | Motor Driven |
| Max Cutting Length | Unlimit |