| Warranty | Free For One Year |
|---|---|
| Cutting Length | 330 Mm |
| Material | High Speed Steel |
| Shipping Way | FOB / EXW |
| Establish Year | 1999 |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Working Area | 450*350mm |
| Spindle | KAVO |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Name | PCB Router Depanelizer |
| Weight | 650kgs |
|---|---|
| Max PCB Size | 450*350mm |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Spindle Brand | KAVO |
| Vacuum Cleaner | Upper Or Lower(optional) |
| Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Number Of Blades | 8 / 9 / 10 Sets Circle Blades |
| MOQ | 1 Set |
| Cutting Length | Unlimited |
| Warranty | Free For One Year |
| Laser Source | 12/15/18W |
|---|---|
| Laser Brand | USA Optowave |
| Machine Weight | 1500kgs |
| Size | 1480mm*1360mm *1412 Mm |
| Power | 220V 380v |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Number Of Blades | 16 /18 Pieces (made According To Customers Requirement ) |
| Warranty | Free For One Year |
| Material Of Baldes | High Speed Steel |
| Model Number | CWVC-5 |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Blades Shape | Two Linear Blades |
| Material For The Baldes | High Speed Steel |
| Type | Pneumatic Type |
| Application | Use For Cutting Led Light Bar |
| Name | PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Warranty | One Year |
| Frame | Solid Iron Robust Frame |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |