| Cutting Width | Unlimited |
|---|---|
| Material | High Speed Steel |
| LCD | With Parts Counter Capacity |
| Cutting Length | 460 Mm |
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Number Of Blades | 8/9/10 Sets (made According To Customers Requirement ) |
| MOQ | 1 Set |
| Material Of Baldes | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Name | PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Warranty | One Year |
| Cutting Length | 200mm |
| Frame | Solid Iron Robust Frame |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Capacity | Unlimit |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Blade | Linear Blades |
| Name | Multi Splitter PCB Separator |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Material For The Blades | HiIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 |
| Blades Shape | Circular Blades |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Machine Type | Automatic Type |
| Max Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Blades Material | Japan High Speed Steel |
| Warranty | One Year Without Charge |
| Type | Motor Driven |
| Platform | Customized |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 330mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |