| Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | 450 Mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | FOB / EXW |
| Blades Type | Two Linear Blades |
| Name | PCB Laser Cutting Machine |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Laser | 355nm |
| Name | PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Warranty | One Year |
| Cutting Length | 200mm |
| Frame | Solid Iron Robust Frame |
| Name | PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Warranty | One Year |
| Cutting Length | 200mm |
| Frame | Solid Iron Robust Frame |
| Name | PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Warranty | One Year |
| Cutting Length | 200mm |
| Frame | Solid Iron Robust Frame |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm / 330mm/ 400mm/450mm/480mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Warranty | Free Of Charge For One Year |
|---|---|
| Axis | Four |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Separating Thickness | 0.6-3.5mm |
| Separating Length | 460mm (can Customize) |
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Blade Type | Sharp Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5mm |
| Cutting Speed | According To Operator Skill Level |
| Type | Pneumatic |
| Warranty | Free For One Year |
|---|---|
| Name | Pcb Depaneling Machine |
| Cutting Length | 330 Mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Blades Shape | Circle Blades |
| Name | PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Warranty | One Year |
| Cutting Length | 200mm |
| Frame | Solid Iron Robust Frame |