| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Cutting Length | 720 Mm |
| Material | High Speed Steel |
| Name | Manual PCB Depanelizer |
| Shipping Way | According To Customers Requirement |
| Material | PCB,Copper PCB,Aluminium PCB |
|---|---|
| Application | Board,Printed Circuit Board |
| Feature | Customized |
| Drive | Pneumatically |
| Blade Type | Circular Blades |
| Material | PCB,LED Strip,Copper PCB,Aluminium PCB |
|---|---|
| Product Name | PCB Depaneling |
| Drive | Pneumatically |
| Application | Board,Printed Circuit Board |
| Blade Type | Circular Blades |
| Digital Display Precision | 0.01mm |
|---|---|
| Effective Extended Size | 250mm |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Test Depth Of V-score & Pcb Thickness |
| Frame | Solid Iron Frame |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Max PCB Cutting Length | 600 Mm |
| Certificate | CE |
| Shipping Way | Option |
| Warranty | Free For One Year |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Blade Life | 7-8months |
| Frame | Robust Frame Made Of Solid Iron |
|---|---|
| Cutting Speed | 400mm/s |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5mm |
| Blade Material | High Speed Steel From Japanese |
| Guarantee | 12 Months |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Max PCB Cutting Length | 600 Mm |
| Certificate | CE |
| Shipping Way | Option |
| Warranty | Free For One Year |
| Material | PCB,Copper PCB,Aluminium PCB |
|---|---|
| Drive | Pneumatically |
| Blade Type | Linear Blades |
| Product Name | PCB Depanelization Machine |
| Application | Board,Printed Circuit Board |
| Advantage | LCD Control |
|---|---|
| Material | High Speed Steel |
| Separation Length | 460mm / 720mm / 1200mm |
| Blades | One Linear Blade And One Circle Blade |
| Warranty | Free For One Year |