| Material | PCB,Copper PCB,Aluminium PCB |
|---|---|
| Blade Type | Linear Blades |
| Product Name | PCB Depanelization Machine |
| Drive | Pneumatically |
| Application | Board,Printed Circuit Board |
| Blade Type | Linear Blades |
|---|---|
| Material | PCB,Copper PCB,Aluminium PCB |
| Product Name | PCB Depanelization Machine |
| Application | FR4,Printed Circuit Board |
| Feature | Customized |
| Weight | 36Kg |
|---|---|
| Cutting Speed(mm/s) | Adjust |
| Board Thickness(mm) | 0.5-3.0 |
| Components Height(mm) | 0-10 |
| Voltage(V) | 110/220 |
| Color | White |
|---|---|
| Blade Quantity | 3 Sets |
| Warranty | 1 Year |
| Name | T8 PCB Separator |
| Packaging Details | Wooden case |
| The Longest Minimize | Unlimited |
|---|---|
| Type | Pneumatic |
| Size | 780mmx500mmx620mm |
| Weight | 185Kg |
| Usage | Cut Alum Board |
| Blade | Multi Sets |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Type | Manual |
| Warranty | Free For One Year |
| Separate Thickness | 1.0-3.5mm |
| Product Name | V-Cut Separator |
|---|---|
| Brand Name | ChuangWei |
| Cutting Thickness | 0.3-3.2mm |
| Cutting Point | 0-100-200-300-400mm |
| Blade Life | 7-8months |
| Warranty | Free For One Year |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Cutting Length | Unlimited |
| Separation Thickness | 1.0-3.5mm |
| Material | High Speed Steel |
| Material | PCB,Copper PCB,Aluminium PCB |
|---|---|
| Drive | Pneumatically |
| Blade Type | Linear Blades |
| Product Name | PCB Depanelization Machine |
| Application | Board,Printed Circuit Board |
| Drilling Depth | 0.02 ~ 3mm |
|---|---|
| Spindle Speed | 24000rpm |
| Spindle Power | 800W |
| Warranty | 1 Year |
| Volume | 750X750X750mm |