| PCB Material | FPC,FR4 |
|---|---|
| PCB Size | 350*350mm(max) |
| Spindle | KAVO |
| Size | 1000*1200*1533mm |
| Weight | 1900kgs |
| Weight | 650kgs |
|---|---|
| Max PCB Size | 450*350mm |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Spindle Brand | KAVO |
| Vacuum Cleaner | Upper Or Lower(optional) |
| Blade Material | Japanese High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | 400mm/s |
| Separating Length | Unlimit |
| Separating Thickness | 0.6-3.5mm |
| Power Supply | 110/220V |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Surface Mount Technology | SMT |
|---|---|
| Product Name | PCB Separator Machine |
| Blade Type | Circular Blades |
| Feature | Economical,Customized |
| Application | Board,Printed Circuit Board |
| Height Offset | 60-110mm |
|---|---|
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |
| Spindle | 50000rpm/min |
| Protect | Self/wind Cooling |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | Morning Star |
| Cutting Precision | 0.1mm |
| Product Name | PCB Router Machine |
|---|---|
| Color | Customized |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Spindle Speed | 60000R/M |
| Power | 2.6KW 220V |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Number Of Blades | 3-9 Sets (customized ) |
| Cutting Length | Unlimited |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | Option |
| Product Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Establish Year | 1999 |
| Use | Punching PCBA , Alum Board |
| Contribute | 8 Ton |
| System | LCD Control |