| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm / 330mm/ 400mm/450mm/480mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Voltage | AC 220V± 10% 50Hz |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Cutting Precision | 0.01mm |
| Warranty | 1 Year |
| Max PCB Size | 650*500mm(Customized) |
| Name | Laser PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Type | Manual |
| Cutting Length | 460mm/700mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Selievery Time | Within 3 Days |
| PCB Type | V Groove |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.6~3.5 |
| PCB Material | Aluminum,FR4 |
| Warranty | 1 Year |
| Color | White |
| PCB Size | 450*350( Any Size Customize ) |
|---|---|
| Spindle | KAVO |
| Power | 220/110V |
| Vacuum Cleaner | 3.5KW |
| Working Table | 2 |
| Machine Weight | 650kgs |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.5-3.5mm |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Power Supply | 220VAC |
| Certification | CE |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Operation System | Win 7 |
| PCB Loading/Unloading | Manual |
| Tool Change | Manual |
| Spindle | KAVO |
| Name | Off-cut Remover |
|---|---|
| Application | Routed Boards |
| PCB Thickness | Max 3.5mm |
| PCB Nibbler | PCB Nibbler |
| Slide Stroke | 2 Mm |
| Warranty | 12 Month Free Of Charge |
|---|---|
| Temp• PCB Thickness | 0.5-3.0mm |
| Cutting Area | 450*350mm |
| Router Bit Diameter | 0.8 ~ 2.0 Mm |
| Bit Change | Manual |