| Blade Length | 330mm |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Moving | Hand Push |
| Cutting Accuracy | ±0.5mm |
| Cutting Type | V Groove |
| Name | Laser PCB/FPC Separator |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| Color | White |
|---|---|
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| PCB Material | FR4, CEM, MCPCB |
| PCB Thickness | 3.0mm |
| V-groove Residual Thickness Accuracy | ±2mil |
|---|---|
| Working Platform | Max:1550mm*630mm |
| Thickness | Manual |
| Positioning Dowel | Dia:2MM(7PCS) |
| Blade Thickness | 2mm |
| Name | Precision Depaneling Router Pcb Manufacturing Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | China |
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | KAVO |
| Color | White |
|---|---|
| Program | Teaching Box |
| PCB Max Size | 650*450mm(Could Be Customized Made) |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Spindle | China |
| Blade Type | Linear |
|---|---|
| Thickness | 0.3-3.5mm |
| Name | PCB Singulation Machine |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
| Delivery Time | 1 Week |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 Sets/week |
| Place of Origin | China |
| Name | Precision Depaneling Router Pcb Manufacturing Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | China |
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | KAVO |
| Name | Precision Depaneling Router Pcb Manufacturing Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | China |
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | KAVO |