| Name | V-cut Pcb Separator |
|---|---|
| Material | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Establish Year | 1999 |
| System | Manual Type |
| Product | V-Cut PCB Separator |
|---|---|
| Brand | Chuangwei |
| Color | White |
| Cutting Length Max | 430mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Blade | Two Linear Blades |
| Blade Life | 7-8months |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | Morning Star |
| Cutting Precision | 0.1mm |
| Drive | Pneumatic |
|---|---|
| Equipment Power | 150W |
| Frame | C Type |
| Laser Wavelength | 355nm |
| Machine Moddel | MT-2100-AS/ AW |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | Morning Star |
| Cutting Precision | 0.1mm |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Cutting Speed | 0-1000 Mm / S |
|---|---|
| Keyword | Punching Press |
| Origin | China |
| Pcb Size | 220x320mm |
| Product Weight | 150kg |
| Power(W) | 400 |
|---|---|
| Condition | New |
| PCB Router | Axis Precision |
| Precision Of Cutting | 0.01mm |
| Max Pcb Thickness | 5mm |
| Name | Laser PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |