| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| Pcb Cutting Length | 330 Mm |
| Power Supply | 110/220 V |
| Machine Size | 420x280x400 Mm |
| Weight | 40/20 Kg |
| Model | Cwvc-3 |
|---|---|
| Platform Length | Could Be Customized Made |
| Blade Material | Japan Steel |
| Name | PCB Depanelizer |
| Packaging Details | plywooden case |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Pneumatic V-Groove Pcb Cutting Machine With Capacity Counter Function | 480mm |
|---|---|
| Size | 1035*345*620mm |
| Minimize Thickness | 0.1-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 304KG |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |