| Features | Lowest Stress |
|---|---|
| Product Name | Pcb Depaneling Machine |
| Type | CNC Router |
| Warranty | Free For One Year |
| Foreign Service | Supply According To Customer's Requirement |
| Model | CWVC-330 |
|---|---|
| Max. PCB Singulation Length | 330mm(Can Custom Made) |
| PCB Singulation Thickness | 0.3-3.5mm |
| Voltage And Power | 110V/220V 10W |
| Working Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| The Longest Minimize | 450mm |
|---|---|
| Minimize Thickness | 1.0-3.5mm |
| Machine Weight | 200KG |
| Warranty | 1 Year |
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Power(W) | 400 |
|---|---|
| Condition | New |
| PCB Router | Axis Precision |
| Precision Of Cutting | 0.01mm |
| Max Pcb Thickness | 5mm |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circlure Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Advantage | Cutting Thick Board With Lowest Stress |
|---|---|
| Cutting Length | 200mm / 330mm/ 400mm/450mm/480mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Package | Plywood Case |
| Warranty | Free For One Year |
| Name | Laser PCB Depanelizer |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| PCB Size | 320*320mm(standard) |
| Spindle | KAVO Or Morning Star |
| Description | PCB Depaneling Router |