| Life Cycle | 200000 Times |
|---|---|
| Color | Blue/ Black/ Grey |
| Condition | New |
| Standard OperationTemperature | 260 |
| Maximum Operation Temperature(C) | 350 |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
|---|---|
| Size (mm) | 400*780*480 |
| Weight (Kg) | 55 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Guarantee (Year) | 1 |
| Model | SMTfly-1M |
|---|---|
| Weight (Kg) | 55 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Power(W) | 400 |
|---|---|
| Condition | New |
| PCB Router | Axis Precision |
| Precision Of Cutting | 0.01mm |
| Max Pcb Thickness | 5mm |
| Name | Laser PCB Separator |
|---|---|
| Color | Customized |
| Brand Name | ChuangWei |
| Power | AC220V |
| Warranty | 1 Year |
| Model | CW-F01-S |
|---|---|
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Power Supply | 220VAC |
| Machine Weight | 650kgs |
| Color | White |
|---|---|
| Laser Power | 12/15W(optional) |
| Type | UV |
| Working Size | 460*460 Mm |
| Size | 1480mm*1360mm *1412 Mm |
| Model | CWV-1A600 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 600 |
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |