| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Separation Length | 200 Mm |
| Package | Plywooden Case |
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Separation Thickness | 0.3-3.5 Mm |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| PCB Size | 320*320mm(standard) |
| Name | PCB Router Machine |
| Packaging Details | plywood case |
| V-groove Residual Thickness Accuracy | ±2mil |
|---|---|
| Working Platform | Max:1550mm*630mm |
| Thickness | Manual |
| Positioning Dowel | Dia:2MM(7PCS) |
| Blade Thickness | 2mm |
| Max . Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| System | Moterized Pcb Separation |
| Shipping Way | FOB / EXW ( Made According To Customer's Requirement) |
| Establish Year | 1999 |
| Shpping Way | FOB / EXW |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Material | High Speed Steel |
| Use | Cutting Fr4 ,PCBA, Led Alum Board,etc |
| System | Automatic Type |
| Features | With Two Work Area |
|---|---|
| Material | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | Option |
| Establish Year | 1999 |
| Max Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Power Supply | 110/220V |
| Application | Depanelizing Different Thickness FR4/Aluminum Board |
| Delivery Time | 1-3 Day |
| Avantage | Easy Operation, Protect Component Well |
| Size | 620X 270 X 320mm |
|---|---|
| Color | White |
| Weight | 40kg |
| PCB Depaneling | PCB Depaneling |
| Max PCB Length | 330mm |
| Warranty | 12 Month Free Of Charge |
|---|---|
| Temp• PCB Thickness | 0.5-3.0mm |
| Cutting Area | 450*350mm |
| Router Bit Diameter | 0.8 ~ 2.0 Mm |
| Bit Change | Manual |