| Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Cutting Width | Unlimited |
| MOQ | 1 Set |
| Warranty | Free For One Year |
| Delievery Time | 7 Days After Receive The Payment |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Number Of Blades | 3-9 Sets (customized ) |
| Cutting Length | Unlimited |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | Option |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Number Of Blades | 3-9 Sets (customized ) |
| Cutting Length | Unlimited |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | Option |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Number Of Blades | 3-9 Sets (customized ) |
| Cutting Length | Unlimited |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | Option |
| Spindle Motor Speed | 50000r/M |
|---|---|
| Load And Unload Way | Manual |
| Resolution | ±0.01mm |
| Warranty | 1 Year |
| Working Area | 680mm*360mm*50mm |
| Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Shipping Way | Option |
| System | Moterized |
| Power | 110 / 220 V |
| Color | White |
|---|---|
| PCB Size | 320*320mm(standard) |
| Warranty | One Year |
| Spindle | KAVO |
| Speed | 60000rpm |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Blade Life | 7-8months |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| Separation Length | Unlimited |
| Packaging Detail | Plywood Case |
| Delivery Detail | Within 3 Days After Confirm The Payment |
| Material | High Speed Steel |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| Separation Length | Unlimited |
| Packaging Detail | Plywood Case |
| Delivery Detail | Within 3 Days After Confirm The Payment |
| Material | High Speed Steel |