| Type | Routing |
|---|---|
| Spindle | KAVO |
| Machine Weight | 600kgs |
| PCB Size | 450*350mm |
| Spindle Speed | 60000rpm |
| Color | White |
|---|---|
| Vacuum Cleaner | Upper Or Lower(optional) |
| Routing Bit | 0.8/1.2/1.5/1.8/2.0mm |
| PCB Size | 320*320mm(standard) |
| PCB Material | FR1, FR4, MCPCB |
| Dimensions(W*D*H) | 1220mm*1450mm*1420mm |
|---|---|
| Weight | 550kgs |
| Height Offset | 60~110mm |
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |
| Voltage | AC 220V± 10% 50Hz |
|---|---|
| Spindle | KAVO |
| Power(W) | 4.2KW |
| Routing Speed | 2s Per Point |
| PCB Size | 450*450mm(could Be Customized Made) |
| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Separation Length | 330 Mm |
| Package | Plywooden Case |
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Separation Thickness | 0.3-3.5 Mm |