| Color | White |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.4-6mm |
| PCB Material | FPC, FR4 |
| PCB Size | 350*350mm(max) |
| Spindle | KAVO |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Delivery Time | 5-7 Work Days |
| Precision Of Cutting | 0.01mm |
| Spindle | 50000 Rpm/min |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | Germany KAVO |
| Cutting Precision | 0.1mm |
| Color | White |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.4-6mm |
| Spindle | KAVO |
| Size | 1000*1200*1533mm |
| Weight | 1900kgs |
| Machine Weight | 650kgs |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.6-3.0mm |
| Power | 220/110V |
| PCB Material | FR1, FR4, MCPCB |
| Spindle | KAVO |
| V-groove Residual Thickness Accuracy | ±2mil |
|---|---|
| Working Platform | Max:1550mm*630mm |
| Thickness | Manual |
| Positioning Dowel | Dia:2MM(7PCS) |
| Blade Thickness | 2mm |
| Type | Fully Automatic |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Cutting Speed | 100/200/300/500 Mm/s |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5 Mm |
| Sensor | IR Infrared Sensor |
| Name | PCB Design Router CNC Engraving Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | China |
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | KAVO |
| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Working Table | 2 |
| Cutting Accuracy | 0.10mm |
| Power | 220V |