| Punching Way | Punching Boad With Punching Die |
|---|---|
| Material Of Punching Die | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Machine Package Size | 95 *85*195CM |
| Growss Weight | 700 Kg |
| Features | High Efficience With Double Work Platform |
|---|---|
| Name | Automatic Pcb Router |
| Warranty | Free For One Year |
| Service | Supply Over Seas Service |
| Package | Plywood Case |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 460*320mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Work Area | 320*320mm |
|---|---|
| Table | 2 |
| Warranty | One Year |
| PCB Thickness | 0.5-3.5mm |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Work Area | 320*320mm |
|---|---|
| Table | 2 |
| Warranty | One Year |
| PCB Thickness | 0.5-3.5mm |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Model | CWPE |
|---|---|
| Material Of Models | High Speed Steel |
| Separation Way | Punching |
| Warranty | Free For One Year |
| Establish Year | 1999 |
| Model | CWPE |
|---|---|
| Material Of Models | High Speed Steel |
| Separation Way | Punching |
| Warranty | Free For One Year |
| Establish Year | 1999 |
| Cutting Length | 450mm |
|---|---|
| Blades Material | High Speed Steel |
| Blades Shape | Linear Blades |
| Type | Pneumatic Type |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| Max. PCB Depanelization Length | 460mm |
| PCB Depanelization Thickness | 0.6-3.5mm |
| PCB Depanelization Speed Control | By Hand |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| Max. PCB Depanelization Length | 460mm |
| PCB Depanelization Thickness | 0.6-3.5mm |
| PCB Depanelizer Machine Weight | 30Kg |
| PCB Depanelizer Machine Size | 787x400x436mm |