| Warranty | Free One Year |
|---|---|
| Color | White |
| Spindle | KAVO Spindle |
| Power | 220V |
| PCB Thickness | 0.5-3.5mm |
| Warranty | Free One Year |
|---|---|
| Color | White |
| Spindle | KAVO Spindle |
| Power | 220V |
| PCB Thickness | 0.5-3.5mm |
| Warranty | Free One Year |
|---|---|
| Color | White |
| Spindle | KAVO Spindle |
| Power | 220V |
| PCB Thickness | 0.5-3.5mm |
| Blade | Round And Linear |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Warranty | Free One Year |
| Type | Manual |
| Depaneling Thickness | 0.6-3.5mm |
| Model | CWVC-1S |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Size (mm) | 420*280*400 |
| Guarantee (Year) | 1 |
| Packaging Details | Plywooden Case |
| Weight | 36Kg |
|---|---|
| Cutting Speed(mm/s) | Adjust |
| Board Thickness(mm) | 0.5-3.0 |
| Components Height(mm) | 0-10 |
| Voltage(V) | 110/220 |
| Type | Manual |
|---|---|
| Blade | Linear And Round Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Warranty | Free One Year |
| Depaneling Speed | Manual Control |
| Lead Time | 1 Day |
|---|---|
| Depaneling Thickness | 1.0-3.5mm |
| Warranty | One Year |
| Blade | Two Circular Blades |
| Payment | TT In Advance |
| Control | Touch Screen Control |
|---|---|
| Type | Motor Driven |
| Warranty | One Year Without Charge |
| Blades Material | Japan High Speed Steel |
| Max Cutting Length | Unlimit |
| Warranty | 12 Months Free Of Charge |
|---|---|
| Blade | Two Linear Blades |
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Blades Life | 7-8 Months |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |