| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade | Two Circular Blade |
| Lead Time | 7 Day After Payment Receipt |
| Platform Size | 500*270mm |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade | Two Circular Blade |
| Lead Time | 7 Day After Payment Receipt |
| Platform Size | 500*270mm |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Lead Time | 1 Day |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Type | Two Circular Blades |
| Platform Length | 500mm Standard,can Customize Any Length |
| Weight | 55KG |
|---|---|
| Delivery (Day) | 7-15 Working Day |
| Ability (Set) | 1000 |
| Power Supply (V) | Optional |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Blade Material | Import High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Shearing Thickness | 0.3-3.5mm |
| Shearing Speed | Due To Operator Skill Level |
| Shearing Length | No Limit |
| Type | Pneumatic |
| Cutting Mode | Automatic |
|---|---|
| Delievery Time | 7 Days After Receive The Payment |
| Laser Scanning Speed | 2500mm/s |
| Working Area | 330*220MM |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Warranty | Free One Year |
|---|---|
| Color | White |
| Spindle | KAVO Spindle |
| Power | 220V |
| PCB Thickness | 0.5-3.5mm |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T ,Paypal ,West Union ,L/C |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |