| Cutting Length | 460mm |
|---|---|
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| MOQ | 1 Set |
| Warranty | Free For One Year |
| Type | Manual Type |
| Lead Time | One Day After Payment Receipt |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Type | Two Circular Blades |
| Platform Size | 500*270mm |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | KAVO |
| Cutting Precision | 0.1mm |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T ,Paypal ,West Union ,L/C |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T ,Paypal ,West Union ,L/C |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| Pcb Cutting Length | 330 Mm |
| Power Supply | 110/220 V |
| Machine Size | 420x280x400 Mm |
| Packaging Details | plywooden case |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| Minimize Speed | Manual |
| Delivery Time | 5 |
| Packaging Details | plywooden case |
| Delivery Time | 5 days after receive the payment |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| Size | 1027x400x436mm |
| The Separate Size | 720mm |
| Minimize Speed | Manual |
| Minimize Thickness | 0.6-3.5mm |