| Lead Time | 1 Day |
|---|---|
| Payment | TT In Advance |
| Blade | Two Circular Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Platform Size | 500*270mm |
| Blalde | Two Round Blades |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Depaneling Thickness | 1.0-3.5mm |
| Depaneling Speed | Optional |
| Cutting Accurancy | ± 0.1mm |
|---|---|
| Re-orientation Accuracy : | ± 0.01mm |
| X、Y、Z Way Of Actuation | AC Servomotors |
| Size Of Upper Precipitron: | 500×500×1000mm |
| Dust Collection Method : | Lower Dust Collection |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Length | Lunlimit |
| Certification | CE ISO |
| Power | 110/220V |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T L/C paypal west union credit card |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Mode | Automatic |
|---|---|
| Procession Thickness | 0.4mm~3.2mm |
| Size | 770*510*450 Mm |
| Speed | Adjustable |
| Splitter Speed | 0-400 |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Color | White |
|---|---|
| Power | 220V |
| Application | FR4,Aluminum |
| PCB Type | V Groove |
| Blade Type | Linear |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |