| Model | CWV-1M |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Blade Shape | Linear Blades |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Delievery Time | Within 3 Days ( In Stock ) |
| Warranty | Free For One Year |
|---|---|
| Certificatin | CE ISO |
| Cutting Capacity | 330mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Blades Life | 7-8 Months |
| Power | : 220V 50/60HZ |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Weight | 115kgs |
| RPM | 4500rpm/min |
| Min Lead Height | 1.2mm |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Separating Length | Unlimit |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade | Two Linear Blade |
| Packaging Details | Plyooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T L/C paypal west union credit card |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| Machine Weight | 45/30 Kg |
| Minimize Speed | Manual |
| Minimize Thickness | 0.6-3.5mm |
| Packaging Details | plywooden case |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Blade Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Color | White |
| Components Height | 70mm |
| Cutting Tolerance | ±0.1mm |
| Hook Blade | Hooked Cutter |