| Blade | Two Circular Blade |
|---|---|
| Structure | Solid Iron |
| Warranty | Free One Year |
| Lead Time | 1 Day |
| Payment Term | TT In Advance |
| Type | Automatic |
|---|---|
| PCB Type | FR4 |
| Cutting Speed | Customized |
| Color | White |
| Weight | 55Kg |
| Warranty | 12 Month Free Of Charge |
|---|---|
| Temperature Range | 0-600℃ |
| External Dimension | 520*370*600mm |
| Temperature Deviation | ± 2 ℃ |
| Frame Material | 1.5mm Iron |
| Max. Pcb Cutting Length | 330 Mm |
|---|---|
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Shape Of Blades | Circle Blade |
| Warranty | Free For One Year |
| Mini V-Groove Pcb Depaneling Cutting Any Length PCB And Led Panel | 110v/ 220v |
| Cutting Length | 460 /720mm |
|---|---|
| Material For The Blades | High Speed Steel |
| Warranty | Free Foe One Year |
| Delievery | Within 7 Days |
| Packaging Details | plywood case |
| Blade | Round Blades |
|---|---|
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Depaneling Thickness | 1.0-3.5mm |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Characteristic | With Conveyor |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Cutting Length | 460 Mm |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Establish Year | 1999 |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Capacity | Unlimit |
| Blade | Two Linear Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Model | CWVC-3S |
|---|---|
| Max PCB Length | Unlimited |
| Working Speed | 0 To 400mm/s |
| Machine Weight | 40kg |
| Voltage | 200VAC |