| Model | CWV-1A600 |
|---|---|
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 770*510*450 |
| Weight (Kg) | 55 |
| Min. Order (Set) | 1 |
| Model | CWVC-3S |
|---|---|
| Max PCB Length | Unlimited |
| PCB Thickness | 0.8 To 3.5 Mm |
| Working Speed | 0 To 400mm/s |
| Voltage | 200VAC |
| Color | White |
|---|---|
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Cuttin Speed | Control By Hand |
| Model | CWV-2M |
| PCB Length | 330mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| PCB Material | FR1, FR4, MCPCB |
| Thickness | 0.6-3.5mm |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Name | Circuit Board Router |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Model | CWV-1M460 |
|---|---|
| Max. PCB Singulation Length | 460mm |
| PCB Singulation Thickness | 0.6-3.5mm |
| PCB Singulation Machine Size | 787x400x436mm |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
| Packaging Details | Wooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3-5 days |
| Payment Terms | T/Tbefore delivery |
| Supply Ability | 100/week |
| Place of Origin | Dongguan |