| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 7 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 1200 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City, Guangdong province, China |
| Warranty | Free For One Year |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Colour | White |
| Working Area | 320*320mm(could Be Customized Made) |
| Power | 220V, 4.2KW |
| Blade | Linear |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5 |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Certification | CE ISO |
| Type | Pneumatic |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Number Of Blades | Three Sets (6 Pieces ) |
| System | Moterized |
| Power | 110 / 220 V |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 2 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 1000 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City, Guangdong province, China |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Number Of Blades | Three Sets (6 Pieces ) |
| System | Moterized |
| Power | 110 / 220 V |
| Packaging Details | Wooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3-5 days |
| Payment Terms | T/Tbefore delivery |
| Supply Ability | 100/week |
| Place of Origin | Dongguan |
| Blade Material | Japan High Speed Steel |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Certification | CE ISO |
| Working Area(mm) | 640*640mm(Customized) |
|---|---|
| Working Pressure(Mpa) | 0.4-0.7 |
| Machine Size(mm) | 1400*1000*1850mm |
| Weight(Kg) | 1800KG |
| Output Pressure(T) | 8 |
| Max Cutting Speed | 100mm/s |
|---|---|
| Max PCB Size | 322*322mm |
| Power(W) | 400W |
| Axis Precision | 0.001mm |
| Warranty | 1 Year |