| Max Routing Speed | 100mm/s |
|---|---|
| Rigid Fixturing | Universal Thimble & Anti-static Fixture |
| Max Speed | 60000rpm/min |
| Panel Thickness | 3mm |
| Routing Range | 320mm*320mm |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 7 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 1200 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City, Guangdong province, China |
| Application | Different Shape |
|---|---|
| Size | 280x105x185mm |
| Weight | 2kgs |
| Working Dry Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Model Number | CWV-LT |
| Model | CWV-1A600 |
|---|---|
| Max. PCB Singulation Length | 600 Mm |
| PCB Singulation Thickness | 0.6-3.5 Mm |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
| Delivery Time | within 7 days after receipt the payment. |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Blade Life | 7-8months |
| Blade | Linear And Round |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Type | Manual |
| Warranty | Free For One Year |
| Separate Thickness | 0.6-3.5mm |
| Warranty | Free Of Charge For One Year |
|---|---|
| Blades Material | High Speed Steel From Japan |
| Blades Life | 7-8 Months |
| Type | Automatic |
| Certification | CE ISO |
| Warranty | Free For One Year |
|---|---|
| Blades Type | Linear And Round Type |
| Blade Life | About 1 Years |
| Separating Thickness | 0.6-3.5mm |
| Separating Length | 460mm (can Customize) |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | 460mm / 600mm / 1200mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Type | Automatic Type |
| Delievery Time | Within 3 Work Days |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Cutting Length | 460mm / 600mm / 1200mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Type | Automatic Type |
| Delievery Time | Within 7 Work Days |