| Name | Laser Pcb Depanelizer |
|---|---|
| Certification | CE |
| Weight | 1500kgs |
| Laser Source | 17W UV Laser |
| Power | 220V 380v |
| Name | PCB V Cut Separator |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Bldes | 3 Sets ( 6 Pieces ) |
| Shape Of Blades | Circle Blades |
| Cutting Length | Unlimited |
| Punching Machine Delievery Time | Within 7 Days |
|---|---|
| Contribute | 8 Ton |
| Type | Automatic |
| Product Warranty | 1 Year |
| Establish Year | 1999 |
| Punching Machine Delievery Time | Within 7 Days |
|---|---|
| Contribute | 8 Ton |
| Type | Automatic |
| Product Warranty | 1 Year |
| Establish Year | 1999 |
| Max PCB | 600*450mm |
|---|---|
| Outer Size | 1480mm*1360mm*1412 Mm |
| Weight | 1500kgs |
| Laser Source | Optowave |
| Name | Laser PCB Separator |
| Material | Marble |
|---|---|
| Data Input Formats | Gerber, X-Gerber, DXF |
| Voltage | 110V/220V |
| Machine Size | 1480mm*1360mm *1412 Mm |
| Weight | 1500kgs |
| Warranty | Free For One Year |
|---|---|
| Establish Year | 1999 |
| Cutting Length | 460mm |
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Material | High Speed Steel |
| Material | PCB,Aluminium PCB |
|---|---|
| Drive | Pneumatically |
| Product Name | PCB Depanelization |
| Shape | V-cut,LED Tube |
| Control Mode | PCB Milling,Electric |
| Wave Length | 355um |
|---|---|
| Super | Low Power Consumption |
| Laser | 12/15/17W |
| Laser Brand | Optowave |
| Power | 220V 380v |
| Name | Moving Blade Type V-cut PCB Separator Automatic PCB Depaneling |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Blade | Linear Blade |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |