| Warranty | One Year |
|---|---|
| Depaneling Thickness | 0.6-3.5mm |
| Depaneling Length | 460mm(customize) |
| Blade | Linear And Circular Blades |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Blade | Linear |
|---|---|
| Blade Material | Import Japan High Speed Steel |
| Depaneling Thickness | 0.3-3.5mm |
| Depaneling Speed | Due To Operator Skill Level |
| Certification | CE ISO |
| Model | CWV-1A460 |
|---|---|
| Minimize Thickness | 0.6-3.5mm |
| Size | 770mm*510mm*350mm |
| Max PCB Length | 410mm |
| Minimize Speed | 100/200/300/500mm/s |
| Blade | Circular And Linear Blades |
|---|---|
| Cutting Speed | Manual Control |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5mm |
| Blade Material | Imported Japan High Speed Steel |
| Dimension | 400*780*480mm |
| Warranty | Free Of Charge For One Year |
|---|---|
| Blades | Linear And Round Type |
| Blade Life | 7-8 Months |
| Separating Thickness | 0.6-3.5mm |
| Separating Length | 460mm (can Customize) |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T L/C paypal west union credit card |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |
| Warranty | Free One Year |
|---|---|
| Air Pressure | 3-30T (customized) |
| Working Area | 330*220mm |
| Type | Pneumatic |
| Power | 110/220V |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Model | CWV-1A |
|---|---|
| Pcb Cutting Length | 460 Mm |
| Cutting Speed | 100/200/300/500 Mm/s |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5 Mm |
| Packaging Details | plywooden case |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T ,Paypal ,West Union ,L/C |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |