| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Thickness | 1.0-3.5MM |
|---|---|
| Platform | 500*270mm |
| Depaneling Length | Unlimit |
| Blade | Two Round Blades |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Weight (Kg) | 55 |
| Min. Order | 1 |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T L/C paypal west union credit card |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |
| Model | CWV-1A600 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 600 |
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Power Supply | 110/220 V |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Lead Time | 7 Day After Payment Receipt |
| Platform Size | 500*270mm |
| Thickness | 1.0-3.5mm |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade | Two Circular Blade |
| Lead Time | 7 Day After Payment Receipt |
| Platform Size | 500*270mm |