| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade | Circular Blades |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill |
| Blade Life | 7-8months |
| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Separating Speed | Due To Operator Skill Level |
| Separating Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | Free Of Charge For One Year |
| Certification | CE ISO |
| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Depaneling Thickness | 0.3-3.5mm |
| Depaneling Length | 330mm |
| Blade | Linear Blade |
| Type | Pneumatic |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Depaneling Thickness | 1.0-3.5mm |
| Depaneling Length | 330mm |
| Blade | Two Round Blades |
| Blade Life | 7-8months |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Depaneling Thickness | 0.6-3.5mm |
| Depaneling Length | 460mm(customize) |
| Blade | Linear And Circular Blades |
| Blade Life | 7-8 Months |
| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| PCB Width | 300mm(could Be Customized) |
|---|---|
| Driven Mode | Stepping / Servo Motor(optional) |
| V-cut Angel | >40° |
| Cutting Speed | 300-500/s |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Warranty | Free One Year |
|---|---|
| Color | White |
| Spindle | KAVO Spindle |
| Power | 220V |
| PCB Thickness | 0.5-3.5mm |