| Max PCB Size | 600*460mm |
|---|---|
| Max Component Height | 11mm |
| Laser Source | UV, CO2 |
| Cutting Precision | ±20 μm |
| Name | PCB Laser Depaneling |
| Power(W) | 10/15/18W |
|---|---|
| Working Area | 460*460mm(standard) |
| Shipping | FOB / EXW/DHL |
| Dimension | Customized |
| Laser Brand | Optowave |
| Power(W) | 10/15/18W |
|---|---|
| Working Area | 460*460mm(standard) |
| Shipping | FOB / EXW/DHL |
| Dimension | Customized |
| Laser Brand | Optowave |
| Power(W) | 10/15/18W |
|---|---|
| Working Area | 460*460mm(standard) |
| Shipping | FOB / EXW/DHL |
| Dimension | Customized |
| Laser Brand | Optowave |
| Color | Customized |
|---|---|
| Vacuum Cleaner | Top Or Bottom(optional) |
| Routing Bit | 0.8/1.2/1.5/1.8/2.0mm |
| PCB Size | 450*350mm |
| PCB Material | FR1, FR4, MCPCB |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Laser | 10-17W |
| Voltage | 110V/220V |
| Machine Dimension | 1480mm*1360mm*1412 Mm |
| Machine Weight | 1500kgs |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Blade | Two Round Blade |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Lead Time | 1 Day After Payment Receipt |
| Platform Size | 500*270mm |
| Material | Marble |
|---|---|
| Function | Depaneling FR4/FPC |
| Voltage | 110V/220V |
| Machine Weight | 1500kgs |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Laser | 10-17W |
| Voltage | 110V/220V |
| Machine Dimension | 1480mm*1360mm*1412 Mm |
| Machine Weight | 1500kgs |
| Dimensions(W*D*H) | 1220mm*1450mm*1420mm |
|---|---|
| Weight | 550kgs |
| Height Offset | 60~110mm |
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |