| System | Automatic Punching Machine |
|---|---|
| Shipping Way | Option (according To Customers Requirement ) |
| MOQ | 1 Set |
| Material | High Speed Steel |
| Punching Way | Punching Pcb / Fpc With Punching Die |
| Separation Length | Unlimited |
|---|---|
| Packaging Detail | Plywood Case |
| Delivery Detail | Within 3 Days After Confirm The Payment |
| Material | High Speed Steel |
| Plateform | 1.2 / 2.4m ( Option ) |
| Function | Motorized |
|---|---|
| Delivery | 1-3 Days After Payment Receipt |
| Size | Could Be Customized |
| MOQ | 1 Set |
| Warranty | Free For One Year |
| Name | Moving Router Blade PCB Separator Machine PCB Separator PCB Depanelize |
|---|---|
| Color | White |
| Program | Teaching Box |
| PCB Max Size | 650*450mm(Could Be Customized Made) |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Blade Type | Linear Blades |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Warranty | One Year Free Of Charge |
| Separate Length | 200mm |
| Separate Thickness | 0.3-3.5mm |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Number Of Blades | 3-9 Sets (customized ) |
| Cutting Length | Unlimited |
| Warranty | Free For One Year |
| Shipping Way | Option |
| Name | PCB Router |
|---|---|
| Color | White |
| Brand Name | ChuangWei |
| Cut PCB Speed | 300mm/s Or 500mm/s |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Cutting Length | 460mm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Blades Type | One Circle Blade And One Linear Blade |
| System | Automatic Type |
| Material | High Speed Steel |
| Function | Motorized |
|---|---|
| Delivery | 1-3 Days After Payment Receipt |
| Size | Could Be Customized |
| Warranty | Free For One Year |
| Model | CWV-1A600 |
| Material | Marble |
|---|---|
| Surface Finish | ESD Paint |
| Voltage | 110V/220V |
| Machine Weight | 1500kgs |
| Warranty | 1 Year |