| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Laser | 10-17W |
| Voltage | 110V/220V |
| Machine Dimension | 1480mm*1360mm*1412 Mm |
| Machine Weight | 1500kgs |
| Dimensions(W*D*H) | 1220mm*1450mm*1420mm |
|---|---|
| Weight | 550kgs |
| Height Offset | 60~110mm |
| Positioning Repeatability | 0.001mm |
| Axis Working Area(max) | 680mm*360mm*50mm |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Laser | 10-17W |
| Voltage | 110V/220V |
| Machine Dimension | 1480mm*1360mm*1412 Mm |
| Machine Weight | 1500kgs |
| Blades Material | High Speed Steel From Japan |
|---|---|
| Max .Cutting Length | Unlimited |
| Cutting Speed | 400 Mm /s |
| Voltage | 220 /110 V |
| Machine Size | 2180 * 620 * 960 Mm |
| Material | Marble |
|---|---|
| PCB | FR4, FPC |
| Voltage | 110V/220V |
| Dimension | 1480mm*1360mm *1412 Mm |
| Weight | 1500kgs |
| Name | PCB Router Machine |
|---|---|
| PCB Thickness | 3.0mm |
| Color | White |
| Spindle | KAVO |
| Spindle Speed | 60000RPM |
| Name | Precision Depaneling Router Pcb Manufacturing Machine |
|---|---|
| Place Of Origin | China |
| Weight | 600kgs |
| PCB Thickness | 0.3-3.5mm |
| Spindle | KAVO |
| Cutting Length | Unlimited |
|---|---|
| Material For The Blades | HIgh Speed Steel |
| Number Of Blades | 9 Pairs |
| Blades Shape | Circular Blades |
| Warranty | Machine Free For One Year |
| Name | Moving Blade Type PCB Separator Machine PCB Separator PCB Depanelizer |
|---|---|
| Cutting Capacity | Max 460mm |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Warranty | Free One Year |
| Safety | Sensor Protect |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| Color | White |
| Max PCB Length | 330mm |
| PCB Thickness | 1.0-3.5mm |
| Brand | CW |