| Cutting Length | 460 Mm ( Can Be Made According To Customer Requirement ) |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Blades Type | One Circle Blade And One Linear Blade |
| System | Automatic Type |
| Blades Material | High Speed Steel |
| Max. Pcb Separation Length | 330mm |
|---|---|
| Name | Pcb Depanel |
| MOQ | 1 Set |
| Payment Term | Cash , T/T , Paypal , Credit Card |
| Delievery Time | Within 3 Days After Receive The Payment |
| Packaging Details | seaworthy plywood case,safe, no need to fumigated |
|---|---|
| Delivery Time | within 7 days after receipt the payment. |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 800 sets/year |
| Place of Origin | Dongguan City,Guangdong Province,China |
| Blade Length | 330mm |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade Moving | Hand Push |
| Cutting Accuracy | ±0.5mm |
| Cutting Type | V Groove |
| Name | PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Blade | Linear Blade |
| Warranty | One Year |
| Frame | Solid Iron Robust Frame |
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Length | 460 / 600 / 1200 Mm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Establish Year | 1999 |
| System | Automatic Type |
| Material | High Speed Steel |
| Type | Fully Automatic |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Cutting Speed | 100/200/300/500 Mm/s |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5 Mm |
| Sensor | IR Infrared Sensor |
| Type | Fully Automatic |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Cutting Speed | 100/200/300/500 Mm/s |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5 Mm |
| Sensor | IR Infrared Sensor |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Separation Length | 450 Mm |
| Package | Plywood Case |
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Separation Thickness | 0.3-3.5 Mm |
| Accessories | L T Blades |
|---|---|
| Accuracy | ±0.03mm |
| Blade Angle | Cutomized |
| Blade Diameter | 125mm |
| Boards Type | V Groove |