| Delievery Time | Within 3days After Receive The Payment |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Max . Cutting Length | 330mm |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Material For The Blade | High Speed Steel |
| Characteristic | With Conveyor |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Cutting Length | 460 Mm |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Establish Year | 1999 |
| Pneumatic V-Groove Pcb Cutting Machine With Capacity Counter Function | 480mm |
|---|---|
| Size | 1035*345*620mm |
| Minimize Thickness | 0.1-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 304KG |
| Pneumatic V-Groove Pcb Cutting Machine With Capacity Counter Function | 480mm |
|---|---|
| Size | 990×425×350mm |
| Minimize Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 220KG |
| Pneumatic V-Groove Pcb Cutting Machine With Capacity Counter Function | 480mm |
|---|---|
| Size | 990×425×350mm |
| Minimize Thickness | 0.3-3.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 220KG |
| Warranty | Free For One Year |
|---|---|
| Establish Year | 1999 |
| Cutting Length | 460mm |
| Shipping Way | EXW / FOB |
| Material | High Speed Steel |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T L/C paypal west union credit card |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |
| Type | Pneumatic Type |
|---|---|
| Material Of Blades | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Service | Suppor Overseas Service |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
|---|---|
| Size (mm) | 400*780*480 |
| Weight (Kg) | 55 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Guarantee (Year) | 1 |
| Model | SMTfly-1M |
|---|---|
| Weight (Kg) | 55 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |