| Blade Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Color | White |
| Components Height | 70mm |
| Cutting Tolerance | ±0.1mm |
| Hook Blade | Hooked Cutter |
| Air Compressor | 5-7 Kg |
|---|---|
| Ambient Temperature | 20±2 °C |
| Blade Lifetime | 6-12 Months |
| Max. Pcb Size | 330mm |
| Mode | Automatic |
| Packaging Details | plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T L/C paypal west union credit card |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | China |
| Type | Pneumatic Type |
|---|---|
| Material Of Blades | High Speed Steel |
| Warranty | Free For One Year |
| Service | Suppor Overseas Service |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Characteristic | With Conveyor |
|---|---|
| Warranty | Free For One Year |
| Cutting Length | 460 Mm |
| Supply Ability | 80 Sets / Month |
| Establish Year | 1999 |
| Blade | Circular And Linear Blades |
|---|---|
| Cutting Speed | Manual Control |
| Cutting Thickness | 0.6-3.5mm |
| Blade Material | Imported Japan High Speed Steel |
| Dimension | 400*780*480mm |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | Plywooden case |
|---|---|
| Delivery Time | 3 days after receive the payment |
| Payment Terms | T/T ,Paypal ,West Union ,L/C |
| Supply Ability | 300 sets/ month |
| Place of Origin | Guangdong |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Blade Material | High Speed Steel |
| Thickness | 1.0-3.5mm |
| Depaneling Length | Unlimit |
| Platform Size | 500*270mm |