| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |
| Features | Customized |
|---|---|
| Material | PCB,FPC,Metal Board |
| Drive | Pneumatically |
| Product Name | PCB Separate |
| Blade Type | Circular Blades,SKH-9 |
| Approval | CE ISO |
|---|---|
| Platform | 1.2m 2.4m Steel |
| Usage | PCB Cutting |
| Working Area | 330*220MM |
| Working Way | Saw Blade / Milling Cutter |
| LEAD TIME | 1 DAY AFTER PAYMENT RECEIPT |
|---|---|
| Cutting Length | Unlimited |
| Package | Plywooden Case |
| Delievery Time | Within 3 Days |
| Supply Ability | 80 Sets /month |
| Name | PCB V-cut Separator Machine |
|---|---|
| PCB Cutting Length | 270 |
| Cutting Thickness | 0.3~3.5 |
| Size | 570*210*400 |
| Weight | 130KG |
| Model | SMTfly-1SJ |
|---|---|
| Platform | Customized |
| Function | Long Soft PCB Boards |
| Warranty | One Year |
| Thickness | 1.0-3.5mm |
| Color | White |
|---|---|
| Driving | Motor |
| Cutting Length | 1.2M |
| PCB Material | FR4,CEM-1 |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0-400 |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Product Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Establish Year | 1999 |
| Use | Punching PCBA , Alum Board |
| Contribute | 8 Ton |
| System | LCD Control |
| Product Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Establish Year | 1999 |
| Use | Punching PCBA , Alum Board |
| Contribute | 8 Ton |
| System | LCD Control |