| Color | White |
|---|---|
| Blade Length | 480mm |
| Name | PCB Separator |
| Weight | 280KG |
| Packaging Details | plywood case |
| Name | Automatic Pcb Punching Machine |
|---|---|
| Advantage | Punching Pcb Without Strees |
| Characteristic | Separation Pcb / Fpc By Model |
| Establish | 1999 |
| Contribute | 8t - 30t |
| Name | Automatic Pcb Punching Machine |
|---|---|
| Advantage | Punching Pcb Without Strees |
| Characteristic | Separation Pcb / Fpc By Model |
| Establish | 1999 |
| Contribute | 8t - 30t |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Conveyor Length (mm) | 1540 |
| PCB Cutting Length (mm) | 460/600/1000/1500 |
| Power | 110/220V |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.6-3.5mm |
| Cutting Speed | Due To Operator Skill Level |
| Blade | Linear And Circular Blades |
| Blade Material | High Speed Steel From Japan |
| Colour | White |
|---|---|
| Laser Head | Solid-state UV Lasers |
| Power Rate | 10/15W |
| PCB Material | FPC, FR4 |
| Working Area | 300*300mm |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Warranty | One Year |
|---|---|
| Depaneling Thickness | 1.0-3.5mm |
| Depaneling Length | 330mm |
| Blade | Two Round Blades |
| Blade Life | 7-8months |
| Blade Material | High Speed Steel |
|---|---|
| Guarrantee | One Year |
| Max Length | 330mm |
| Shipping Way | FOB / EXW |
| Size | 620X 270 X 320mm |