| Warranty | One Year |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.3-3.5mm |
| Cutting Length | 270mm |
| Power | 110/220V |
| Blade | Linear Blade |
| Platform Size | 500*270mm |
|---|---|
| Blade | Two Round Blades |
| Warranty | One Year |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Lead Time | 7 Day After Payment Receipt |
| Power | 220/110V |
|---|---|
| PCB Material | FR1, FR4, CEM, MCPCB |
| Cutting Length | 460mm |
| Name | Pcb Depaneler |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
| Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Cutting Width | Unlimited |
| MOQ | 1 Set |
| Warranty | Free For One Year |
| Delievery Time | 7 Days After Receive The Payment |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Name | Manual PCB Separator |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |
| PCB Thickness | 0.6-3.5mm |
|---|---|
| Cutting Capacity | Max 460mm |
| Safety | Sensor Protect |
| Name | PCB Circuit Board Depaneling |
| Warranty | 1 Year |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/600/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Name | Automatic Pcb Separator |
|---|---|
| Advantage | Punching Pcb Withour Strees |
| Characteristic | Separation Pcb / Fpc By Model |
| Warranty | Free For One Year |
| Contribute | 8t - 30t |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |