| Model | CWPL |
|---|---|
| PCB Area (mm) | 460*320 |
| Contribute (Tone) | 8 |
| Size (mm) | 930*880*1230 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Model | CWV-1A600 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 600 |
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Power Supply | 110/220 V |
| Power Supply | 110/220V |
|---|---|
| Depression | 0.45-0.7Mpa |
| Contribute | 3-30T |
| Working Area | 460*320mm |
| Weight | 680kgs |
| Warrnty | One Year |
|---|---|
| Lead Time | 1 Day After Payment Receipt |
| Platform | 500*270mm |
| Blade Material | High Speed Steel |
| Blade | Two Round Blade |
| Application | FPC,FR4 Boards |
|---|---|
| Thickness | 0.1-1.0mm |
| Power | 220V Or 110V |
| Weight | 680KG |
| Color | White |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | Plywooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 7 days after payment receipt |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Die | Customize |
|---|---|
| Punching Force | 3-30T |
| Type | Pneumatic |
| Working Area | 330*220mm |
| Air Pressure | 0.5-0.7Mpa |
| Model | CWVC-1 |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 330 |
| Cutting Speed (mm/s) | 0~400 |
| Cutting Thickness (mm) | 1.0~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |
| Packaging Details | Plywooden Case will be the first consideration |
|---|---|
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 Sets/Year |
| Place of Origin | China |