| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Max . Pcb Cutting Length | 460 Mm / 700mm |
| Material | High Speed Steel |
| System | Manual Operation |
| Package | Plywooden Case |
| Material For The Blades | High Speed Steel |
|---|---|
| Blades Type | Linear Blades |
| Cutting Length | 330mm |
| Warranty | Free For One Year |
| Delievery Time | Within 5 Work Day |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Cutting Length | 460 Mm |
| Material | High Speed Steel |
| System | Manual Type |
| Package | Plywooden Case |
| MOQ | 1 Set |
|---|---|
| Cutting Length | 460 Mm |
| Material | High Speed Steel |
| System | Manual Type |
| Package | Plywooden Case |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Weight (Kg) | 55 |
| Min. Order | 1 |
| Name | Semi-auto Puching Depaneling Machine |
|---|---|
| Working Area | 460*320 |
| Contribute(T) | 8 |
| Size | 930*880*1230 |
| Warranty | Free One Year |
| Model | CWV-1M |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 460/700/1000/1500 |
| Cutting Speed (mm/s) | Manual |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Size (mm) | 400*780*480 |
| Material | PCB,FPC,pre-scored PCB |
|---|---|
| Blade Type | SKH-9 |
| Product Name | PCB Assembly Equipment |
| Application | Board,Printed Circuit Board |
| Feature | Customized Economical |
| Name | PCB Separator |
|---|---|
| Cutting Type | Manual |
| Thickness | 0.6-3.5mm |
| Boards Type | V Groove |
| Warranty | 1 Year |
| Name | PCB Separator Machine |
|---|---|
| PCB Cutting Length (mm) | 600 |
| Cutting Speed (mm/s) | 100/200/300/500 |
| Cutting Thickness (mm) | 0.6~3.5 |
| Power Supply (V) | 110/220 |